. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Carling Cup

Arsenal i bez opor dal v Liverpoolu šest gólů...
Fotbalisté Arsenalu postoupili do semifinále Ligového poháru. Účast mezi posledními čtyřmi týmy si zajistili vítězstvím v Liverpoolu. V divokém duelu padlo devět gólů, Arsenal vyhrál 6:3. A to nastoupil bez opor. Záložník Tomáš Rosický, útočník Thierry Henry, gólman Jens Lehmann a další dostali volno.

Čtyřmi góly se zaskvěl brazilský fotbalista Julio Baptista, jenž je v Londýně na hostování z Realu Madrid. Na tři góly mu přihrál Francouz Jeremie Aliadiere, který sám otevřel skóre.

Arsenal porazil Liverpool na jeho hřišti podruhé v krátké době a navázal na sobotní vítězství v Anglickém poháru.

Utkání Ligového poháru mezi Liverpoolem a Arsenalem se mělo původně odehrát 19. prosince, ale kvůli husté mlze bylo odvoláno.

Výsledek čtvrtfinále:
Liverpool - Arsenal 3:6 (33. Fowler, 68. Gerrard, 80. Hyypiä - 40., 45., 60. a 84. Julio Baptista, 27. Aliadiere, 45. Song Billong).

Anglický pohár

Fotbalisté Readingu postoupili do čtvrtého kola Anglického poháru po těsném vítězství 3:2 nad druholigovým týmem Burnley. Ani v druhé dohrávce tým z druhé nejvyšší soutěže neuspěl - Colchester nečekaně prohrál 1:2 na hřišti Barnetu ze čtvrté ligy.

Výsledky 3. kola:
Barnet (IV) - Colchester (II) 2:1, Reading - Burnley (II) 3:2.

Španělský pohár

Fotbalisté Pamplony nevyužili vedení ani početní výhodu a v osmifinále Španělského poháru remizovali na hřišti Atlétika Madrid. Domácí se bránili celý druhý poločas v desíti po vyloučení Ibaněze, ale dvacet minut před koncem vstřelil gól na 1:1 reprezentační útočník Torres.

Výsledek osmifinále, 1. zápas:
Atlético Madrid - Osasuna Pamplona 1:1.

Italský pohár

Vítězové posledních dvou ročníků Italského fotbalového poháru z Interu Milán rázně vykročili do semifinále. Na hřišti Empoli v dnešním prvním čtvrtfinále zvítězili 2:0, odveta na San Siru je na programu 17. ledna.

Favorité se ale prosadili až po změně stran, když bezbrankový stav změnil nejprve Brazilec Adriano a těsně před koncem výhru Interu pojistil kolumbijský obránce Cordoba.

Zbývající dvojice tvoří Sampdoria - Chievo, AS Řím - Parma a AC Milán - Arezzo. Dva zápasy se hrají ve středu, poslední ve čtvrtek.