. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Extraliga

43. kolo nejvyšší hokejové soutěže....
Nejzajímavější výsledek 43. kola O2 extraligy se zrodil na ledě Třince, který nestačil na Vsetín. Valaši tak přerušili dlouhou sérii zápasů bez vítězství. Vedoucí Liberec nasázel v domácím prostředí deset gólů litvínovskému Chemopetrolu a vede tabulku již o čtyři, neboť českobudějovický Mountfield zaváhal na ledě karlovarské Energie. Jihočeši nepřeskočili druhou Spartu a na brnzovém stupínku mají stejně bodů jako Pražané. Pardubický Moeller podruhé v řadě doma prohrál, ale i přesto zůstal o skóre čtvrtý před Karlovými Vary. Porážku Říhově družině připravilo zlínské Hamé, které se díky druhé venkovní výhře v řadě posunulo na šesté místo. Kladenský Rabat uhájil proti Vítkovicím desáté místo a má na něm jednobodový náskok.

Třinečtí Oceláři přivítali na svém ledě Vsetín, který pro ně neměl představovat výraznější překážku v cestě za třemi body. Hosté přijeli bez zkušeného Luboše Roba, ale náramně se jim povedla první třetina, po níž vedli rozdílem dvou branek zásluhou přesilovkového gólu Ostrčila a branky Saboľa. Na začátku prostřední třetiny snížil Tesařík. To ale bylo ze strany domácích vše, definitivní pojistku prvního vsetínského vítězství po sedmnácti kolech dal v poslední minutě Darzinš.

Litvínov zažil na ledě Bílých Tygrů podobně hrůznou první třetinu jako v předcházejícím utkání doma se Spartou. Znovu ji prohráli 0:3, ale zmrtvýchvstání se tentokrát nekonalo. Domácí hráči přidali během 34. a 35. minuty další tři góly. Kubinčákovo snížení krátce po šesté brance Liberce bylo jen labutí písní Chemopetrolu, který si nakonec z Tipsport Arény odvezl desetibrankový příděl. Jubilejní trefu zařídil ve 48. minutě Petr Šachl.

Zlín zajížděl podruhé v řadě na cizí stadion a v pardubické ČEZ Aréně chtěl navázat na výhru z ledu Slavie. Proti byli ovšem borci Moelleru, kteří chtěli odčinit páteční porážku s Kladnem. Domácí vstoupili do utkání lépe a ve druhé minutě vedli, ovšem pak přišly velké chvíle Róberta Tomíka, který dvěma brankami do šesté minuty otočil stav utkání. Jednogólový náskok vydržel zlínskému Hamé až do první přestávky. Ve druhé třetině svěřenci trenéra Bokroše ještě navýšili své vedení a zápas dotáhli do tříbodového konce.

Zápas mezi karlovarskou Energií a českobudějovickým Mountfieldem byl soubojem týmů z první šestice tabulky a jeho vyrovnaný průběh tomu odpovídal. Vždyť dva z předcházejících tří vzájemných duelů v letošním ročníku nerozhodla normální hrací doba. Tentokrát na prodloužení nedošlo, přestože od poloviny utkání svítily na ukazateli skóre dvě dvojky. Sedm minut před koncem však přesně mířil karlovarský Michal Dvořák a zajistil domácím tři body, které jistil do prázdné branky druhým gólem v utkání Václav Skuhravý.

Přímí konkurenti v bitvě o klíčové desáté místo se utkali v Kladně. Domácí Rabat hájil svou desátou pozici proti jedenáctým Vítkovicím, které měli před zápasem stejně bodů. Kladenští v polovině střetnutí i díky dvěma brankám Martina Procházky vedli 3:1, ale svěřenci trenéra Fryčera se nepoložili a stav v závěrečném dějství srovnali, k čemuž pomohl dvěma góly i Petr Hubáček. Do konce základní hrací doby již gól nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm si zásluhou třetího gólu Martina Procházky připsalo druhý bod Kladno.

Také v Plzni byl k vidění urputný boj dvou mužstev, která usilují o účast v kvalifikaci o play off. Domácí Lasselsberger byl ve 24. minutě o dva góly vpředu, ale hostující Znojemští Orli v předposlední minutě prostřední třetiny vyrovnal na 2:2. Do kabin však šli veseli Západočeši, neboť vedení na jejich stranu strhl znovu Šindel, který se trefil podruhé v utkání. Domácí těsný náskok v poslední části hry uhájili a v předposlední minutě přidali ještě pojistku do prázdné branky.

Přehled výsledků 43. kola O2 extraligy:

HC OCELÁŘI TŘINEC - VSETÍNSKÁ HOKEJOVÁ, a.s. 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Tesařík (Vůjtek) - 6. Ostrčil (Dubec), 9. Sabol (Fadrný), 59. Darzinš (Štefl).
Rozhodčí: Jebavý - Chavrát, Kostka.
Vyloučení: 6:8.
Využití: 0:1.
Diváci: 2259.
Sestavy:
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kundrátek, Frolo, Kroupa, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Vůjtek, Peterek, Pavelek - Steber, J. Štefanka, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Vsetínská hokejová, a.s.: Štefl - Bobček, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Stříteský, Andersons - Näätänen, Knebl, Stantien - Dubec, Fadrný, Darzinš - Grill, Sabol, R. Hubáček. Trenéři: Vlach a Kopřiva.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC - HC CHEMOPETROL LITVÍNOV 10:1 (3:0, 5:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Vaic (V. Novák), 4. Pabiška (S. Procházka), 13. Rýgl (Pabiška), 34. Pletka (Šachl), 34. Podkonický (Jiruš), 35. V. Novák (Vaic), 37. Vaic (Zíb), 40. Zíb (Šachl), 41. Moravec (Podkonický), 48. Šachl (Podkonický) - 35. Kubinčák (Lukeš).
Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava.
Vyloučení: 3:9.
Využití: 3:0.
Diváci: 7146.
Sestavy:
Bílí Tygři Liberec: Hnilička (41. Nedvídek) - Moravec, Jiruš, Zíb, Rýgl, Krstev, Čutta, Kočí - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Vaic, Šachl, V. Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
HC Chemopetrol Litvínov: J. Hübl ml. (35. R. Fiala) - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Skuhrovec, Poživil, Nikolov, od 41. navíc Gýna - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Lukeš, Jánský, Jenáček - Bednařík, Sklenička, Kopecký, od 35. navíc Černý. Trenéři: Hübl st. a Rosol.

HC MOELLER PARDUBICE - HC HAMÉ ZLÍN 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Pucher (Rolinek), 18. Pivko (Čaloun), 21. M. Čech (Čaloun) - 4. Tomík (Vosátko), 6. Tomík (Hamrlík), 17. Leška, 24. Galvas (Kašpařík), 38. Záhorovský (Galvas), 59. Okál (Kubiš).
Rozhodčí: Polák - Barvíř, Hejduk.
Vyloučení: 6:13, navíc Píša (Pardubice) 10 min. a do konce utkání, Horáček, Kašpařík, Murín (všichni Zlín) 10 min.
Využití: 2:2.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 9108.
Sestavy:
HC Moeller Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, M. Šeda, M. Čech, Linhart, Čáslava - P. Sýkora, Pucher, Rolinek - Čaloun, Pivko, Andrašovský - F. Mrázek, M. Hlinka, Ondřej - Kolář, Koukal, Blažek (41. Cetkovský). Trenéři: M. Říha a Rohlík.
HC Hamé Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Vosátko, Lučka, Horáček, Novotný - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Kovář, R. Pšurný. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ - HC ZNOJEMŠTÍ ORLI 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Šindel (Vampola), 24. Matějovský (Čakajík) 40. Šindel (Derner), 59. Důras (Divíšek) - 37. Tvrdík (Jareš), 39. M. Růžička (Dopita).
Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět.
Vyloučení: 7:9, navíc J. Svoboda (Znojmo) 5 min. a do konce utkání.
Využití: 3:1.
Diváci: 5012.
Sestavy:
HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Derner, V. Čech, Pulpán - Vampola, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský. Trenéři: Kučera a Černý.
HC Znojemští Orli: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, Haman - Meidl, V. Říha, J. Svoboda, od 26. navíc Beroun, Vaškovič, D. Nedorost. Trenéři: Hořava a Votruba.

HC RABAT KLADNO - HC VÍTKOVICE STEEL 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Martin Procházka (M. Havel), 26. M. Havel (Čurilla), 32. Martin Procházka (Kalla), 65. Martin Procházka (Evan) - 4. P. Hubáček (E. Weissmann), 36. Mikula (Tomášek), 52. P. Hubáček (E. Weissmann).
Rozhodčí: Homola - Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 5:10.
Využití: 2:0.
Diváci: 3146.
Sestavy:
HC Rabat Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, J. Mrázek - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Hluchý, Kalla, Horna - M. Havel, Čurilla, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.
HC Vítkovice Steel: Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Ovčačík, Jasečko, od 41. navíc Chmelíř - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, T. Káňa, Krenželok - Tomášek, R. Procházka, Kropáč - od 32. navíc Mikula. Trenéři: Fryčer a Bolek.

HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Košťál (Skuhravý), 14. Skuhravý (Skladaný), 53. Dvořák (Řezníček), 58. Skuhravý (Řezníček) - 26. Šimánek (Brabenec), 30. Sailer (V. Hübl).
Rozhodčí: Kurmann (Švýc.) - Bejček, Kalivoda.
Vyloučení: 7:11, navíc Skuhravý - Kutlák oba 10 min.
Využití: 2:1.
Diváci: 3240.
Sestavy:
HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Milan Procházka, Straka, Gálik - Tvrdek, Chrenko, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
HC MOUNTFIELD České Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Mucha, Vydarený, Bolf, Kutlák, Macháček - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - L. Květoň, Vak, Kotrla - Šimánek, Mertl, Sailer - Gulaš, J. Hanzal, Červený. Trenéři: Jandač a Kupka.

Výsledek předehrávky 43. kola - sobota 20. ledna:

HC SPARTA PRAHA - HC SLAVIA PRAHA 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. O. Kratěna (Jan Hanzlík), 46. Netík (Vykoukal), 47. O. Kratěna (Langhammer) - 16. Beránek (Doležal), 18. Dlouhý (Vondrka), 55. Sup (Bednář), rozhodující sam. nájezd Červenka.
Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 8:13, navíc Hronek (Slavia) 10 min.