. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Ligue 1

AKTUALIZOVÁNO!!! Lille čekal zápas s Troyes, a domácí potřebovali nutně získat tři body, jinak by se jim vidina pohárů vzdálila na hodně bodů. Monako se po špatném začátku zvedá od chvostu tabulky a v tomto kole přivítalo Bordeaux......

Lille – Troyes 4:0 (3:0)

Hráči Lille věděli jak je tento zápas důležitý. Pokud se chtěli udržet v popředí vedoucích týmů, tak museli naplno bodovat. A v 16. minutě se radovali z prvního gólu, střelcem byl Keita. Jen o dvě minuty později zvýšil Dumont. Hráči Fille poté ovládli průběh hry a opět vstřelili gól. Do přestávky ještě domácí přidali jednu branku, střelcem byl opět Keita. První poločas tak skončil jasným rozdílem 3:0. Hned po přestávce přidal svůj druhý gól v zápase Dumont. Skóre se tedy zastavilo na čísle 4:0 a Lille je tak na třetím místě, ikdyž Sochaux má zápas k dobru.

Monako – Bordeaux 0:0

Monako se po špatném úvodu snaží prodrat na špici ligové tabulky. V základní sestavě opět nastoupil Jan Koller. Šance byly na obou stranách ale ani jeden tým nedokázal skórovat. Chamakhův gól z první půle neuznal rozhodčí.

Lorient – Nice 0:0

V zápase dvou týmů ze středu tabulky byly dohromady tři šance a pět střel na obě branky. Žádná z šancí se neujala, zápas tak skončil 0:0.

Nancy – LeMans 1:1 (1:0)

Tyto dva týmy od sebe před tímto kolem dělil jediný bod. Dalo se tedy předpokládat že zápas to bude velmi vyrovnaný. První gól zápasu vstřelili domácí, střelcem byl Macaluso. Jenže střídající Grafite, který byl na hřišti pouhé dvě minuty, dokázal v 73. minutě vyrovnat na konečných 1:1.

Valenciennes – Toulouse 0:0

Toulouse se drží na špici Ligue 1, naproti tomu Valenciennes bojuje o udržení se ve francouzské nejvyšší lize. Toulouse začalo zápas v rozestavení 4-5-1, jediným hrotem byl Elmander, který dostal v 85. minutě červenou kartu. V zápase měli více šancí domácí, ale žádnou nedokázali proměnit. Zápas tedy skončil bez branek.

Sedan - PSG 2:0 (1:0)

Před tímto kolem poslední Sedan potvrdil, že jeho výkonnost se zvedá. Po výhře 2:0 v minulém kole na půdě Rennes se teď dokázal prosadit i proti PSG. Již v 7. minutě přidělal svému týmu problémy brankář Landreau, který si srazil míč z centru do vlastní sítě. V 74. minutě pak přidal druhý gól Sedanu Boutabout, když dorazil střelu Maurice-Belaye. PSG se už na odpor nevzmohl, a tak se Sedan po sobotě posunul na 19. příčku, avšak v neděli spadl zpět na psolední místo. PSG naopak klesl do nejhorší trojky, když se před něj dostalo Valenciennes.

Auxerre - Rennes 1:0 (0:0)

Rennes v minulém kole selhali, když si z jejich hřiště odvezl všechny body poslední Sedan. Tento výpadek chtěli napravit, ale Auxerre bylo proti. Jedinná branka zápasu padla až v 64. minutě. Za domácí skóroval polský útočník Jelen, který nastoupil až ve druhé půli. Dostal se přes dva obránce a prostřelil Pouplina v brance Rennes. V závěru mohl výhru pojistit Akale, ale tentokrát Pouplin hosty podržel. Další branku už diváci neviděli. Auxerre se posunulo na 12. příčku. Rennes zůstalo 9.

Sochaux - Nantes 1:2 (1:1)

Největší překvapení tohoto kola! Hosté z Nantes bojující o udržení, vítězstvím 2:1 na půdě Souchaux připravili domácí mužstvo o možnost návratu na třetí pozici.
Nantes se ujalo vedení v 22. minutě, kdy se trefil Payeta. Poté v 34. minutě vyrovnal ze značky pokutového kopu Santos. Nantes definitivně zajistil 3 body útočník Keseru, který skóroval v 50. minutě. Nantes se tímto vítězstvím dostalo na 19. pozici před Sedan.

Marseille - RC Lens 0:1 (0:0)

Marseille už pošesté v řadě nedokázali zvítězit, zato Lens už 6krát v řadě neprohráli. V 59. minutě se trefil Charles Itandje a tento gól byl vítězný. Lens si upevnili 2 pozici a na třetí Lille mají už 6 bodů náskok.

Autor: fotbalportal.cz