. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

NHL

Ve vzájemném souboji s Vokounem byl úspěšnější Hašek...
Ve vzájemném souboji českých brankářů se radoval Dominik Hašek z Detroitu. Jeho tým porazil Nashville 5:3 a Tomáš Vokoun byl střídán.

Hašek k úspěchu svých barev přispěl čtrnácti zákroky, zatímco Vokoun šel v úvodu druhé třetiny po druhém inkasovaném gólu z ledu. Vítězný gól Red Wings vstřelil Jiří Hudler

Milan Hejduk byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu Colorada s Phoenixem. O výhru Avalanche 4:3 se český útočník zasloužil jednou brankou a dvěma asistencemi. Slovenský brankář Peter Budaj při svém desátém startu v brance Colorada za sebou zlikvidoval 29 střel Coyotes, v jejichž dresu přihrál na jeden gól Ladislav Nagy.

Dvě přihrávky si připsal také obránce Jaroslav Špaček při vítězství Buffala nad Bostonem 6:3.

Připravujeme další podrovnosti

Statistika středečních zápasů NHL:
Buffalo - Boston 6:3 (3:2, 0:0, 3:1)
Branky:
15. a 60. Paille (na první Kotalík, Špaček), 13. Vanek, 20. Roy (Špaček), 51. Campbell, 55. Afinogenov (Novotný) - 11. a 41. Kessel, 19. Murray. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.690.

Colorado - Phoenix 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky:
8. a 48. P. Stastny (na obě Hejduk), 31. Hejduk, 40. Brunette - 25. Laraque, 54. Zigomanis, 55. Doan. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.183.

Dallas - Calgary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky:
4. a 60. Lehtinen (na první Štefan), 27. J. Lundqvist, 29. Barnes - 15. Huselius, 52. Yelle. Střely na branku: 24:20. Diváci: 18.532.

Detroit - Nashville 5:3 (1:2, 4:1, 0:0)
Branky:
8. a 22. Zetterberg, 33. Lidström, 35. Hudler, 40. Holmström - 7. Zanon, 15. Tootoo, 23. Hamhuis. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, ze 17 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 82,4 procenta - Tomáš Vokoun odchytal za Nashville 22 minut, z 8 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na branku: 27:17. Diváci: 20.066.

2. Calgary 45 24 4 17 140:119 52
3. Minnesota 47 24 3 20 132:126 51
4. Colorado 46 23 3 20 145:135 49
5. Edmonton 46 22 4 20 127:133 48