. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

NHL

Jágr se zranil Straka to vzal za něj...
Hokejisté Rangers zvítězili nad Montrealem 4:3 a mohou slavit již čtvrtý triumf v řadě. Utkání však nedohrál kapitán Jaromír Jágr, kterého vyřadilo ze hry zranění třísel. Nejproduktivnějšího hráče týmu bodově zastoupili ve formě hrající Martin Straka a bek Michal Rozsíval, autoři branky a asistence.

Do zápasu mezi Montrealem a Rangers vstoupilo dohromady sedm odchovanců české hokejové školy.

Dva z nich však kvůli zranění utkání nedohráli.

V sestavě domácího Montrealu od úvodu druhé třetiny scházel Radek Bonk.

Třicetiletý centr odstoupil po nepříjemném zásahu pukem do obličeje.

Hostující celek utrpěl ještě citelnější ztrátu, když přišel o svého kapitána Jaromíra Jágra.

Kladenský odchovanec nedohrál pro potíže s třísly. Celkově se na ledě objevil pouze v desíti střídáních, které zabraly jen 9 minut a 49 sekund čistého hracího času.

I bez své největší hvězdy však Rangers dovedli utkání do vítězného konce a zaznamenali tak již čtvrtý dvoubodový zisk za sebou.

V kádru Canadiens momentálně řádí chřipka, načež trenér Guy Carbonneau musel oželet zejména služby elitního centra Saku Koiva, jehož pozici v prvním útoku zaujal Tomáš Plekanec.

Hráčská absence se na výkonu domácího mužstva v úvodní třetině výrazně podepsala. Rangers svého soupeře přestříleli 11:3 a zaslouženě se ujali vedení. V 11. minutě se po dalekonosném pasu beka Fjodora Tjutina prodral mezi obránci do šance Matt Cullen a překonal brankáře Davida Aebischera.

Když v 27. minutě zvýšil v přesilové hře Martin Straka vedení hostí na rozdíl dvou branek, s nadějemi Montrealu na bodový zisk to nevypadalo vůbec dobře. Dvě využité početní převahy v rychlém sledu ovšem vrátily Canadiens zpět do hry.

Vše načala střela od modré čáry z hole obránce Marka Streita, aby srovnání na 2:2 zařídil Tomáš Plekanec. Český reprezentant se po asistenci Sergeje Samsonova nadvakrát prosadil z prostoru u levé tyče gólmana Henrika Lundqvista.

Finální dvacetiminutovka pokračovala v nastoleném trendu, tedy využívání přesilových her. Tentokrát se ale z gólu radovali hosté. Faul Andreje Markova již po 38 sekundách hry v dané třetině potrestal ranou od modré čáry bek Michal Rozsíval.

Vedení 3:2 však Rangers uhájili pouze do 49. minuty, kterou vyplnila další využitá přesilovka. Mezi střelce se po pasu Tomáše Plekance zapsal bek Sheldon Souray, skórující dorážkou své vlastní střely.

Za stavu 3:3 se tak začínalo od znova, přičemž rozhodující moment zápasu přišel v čase 53:55. Brendan Shanahan dobruslil puk, jenž do útočného pásma nahodil Marek Malík, a zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení přijíždějícího Matta Cullena. Zkušený centr vsítil svou druhou trefu střetnutí a stanovil tak konečnou podobu skóre.

Eliáš přihrál na vítěznou branku Devils

Celek New Jersey se představil v hale Scotiabank Place, kde v předchozím měření sil z úvodu sezony utrpěl od domácí Ottawy debakl 1:8. V odvetném utkání však Senátoři dokázali skvěle chytajícího brankáře Martina Brodeura překonat pouze ve dvou případech, načež si Devils odváží výhru 3:2.

Kanadský reprezentant zneškodnil celkově 33 ran a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Ocenění se dočkal také střelec Brian Gionta, autor dvou branek v síti Raye Emeryho. Sedmadvacetiletý pravý křídelní útočník se tak zlepšil již na sedmnáct zásahů. Svým druhým gólem zápasu Gionta navíc rozhodl o vítězství svých barev. Běžela 57. minuta, kdy Patrik Eliáš za modrou čarou předal puk Scottu Gomezovi, který křižným pasem nalezl u pravé tyče volného Giontu.

"Brodeur podal skvělý výkon. Hráli svůj typický hokej, který je jim vlastní," uvedl ottawský útočník Patrick Eaves, jenž společně s obráncem Tomem Preissingem jako jediný dokázal na Brodeura najít recept.

Další zápasy:

Boston - Philadelphia 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky: 13. a 43. Savard (u první Tenkrát), 14. Glen Murray, 20. P. Bergeron - 5. a 26. S. Kapanen, 59. Knuble. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.565.

Ottawa - New Jersey 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 14. Eaves, 59. Preissing - 22. a 57. Gionta (u druhé Eliáš), 7. Parise. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.548.

Montreal - New York Rangers 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Branky: 31. Streit, 35. Plekanec, 49. Souray (Plekanec) - 11. a 54. Cullen (u druhé Malík), 27. Straka (Rozsíval), 41. Rozsíval (Straka). Střely na branku: 24:34. Diváci: 21.273.

Toronto - Buffalo 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky: 18. Colaiacovo, 33. Steen (T. Kaberle), 56. Kubina - 5. Kalinin, 5. Drury (Kotalík), 24. Briere, 39. Kotalík. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19.487.

Washington - Atlanta 3:2 v prodloužení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 21. a 65. Sjomin, 53. Ovečkin - 16. Kovalčuk, 37. Metropolit. Střely na branku: 37:22. Diváci: 15.642.

Nashville - St. Louis 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 3. Fiddler (Vašíček), 32. Arnott, 56. Dumont - 19. Ručinský (Dvořák), 32. Stempniak. Střely na branku: 24:37. Diváci: 14.438.

Minnesota - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 19. M. Koivu (Škoula) - 25. Cumiskey (Hejduk), rozhodující sam. nájezd Hejduk. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.568.

Carolina - NY Islanders 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 21. a 25. Cole, 20. Justin Williams, 55. E. Staal - 23. T. Hunter, 58. Šatan. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.639.

San Jose - Columbus 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Branky: 5., 46. a 57. Clowe, 5. Marleau, 39. Ehrhoff - 24. Brule, 56. Žerděv (Klesla). Střely na branku: 33:19. Diváci: 17.496.

Calgary - Dallas 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 17. a 22. Ritchie, 58. Boyd, 60. Tanguay - 10. Sydor, 32. Lehtinen. Střely na branku: 21:33. Diváci: 19.289.

Los Angeles - Detroit 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 29. Višňovský, 31. R. Blake, 59. Cammalleri, 59. Avery - 3. Draper, 21. Mikael Samuelsson. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18.118.

Zdroje: CTK , idnes.cz