. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

NHL

Pořádné drama viděla v sobotu odpoledne newyorská Madison Square Garden. Hosté ze St. Louis sice dlouho vedli 2:0, v závěru ale náskok ztratili a prohráli na penalty. Zápas byl duelem brankářských záskoků Curtise Sanforda a Stephena Valiquettea. V nájezdech vrátil domácí do hry za stavu 1:2 svou první letošní proměněnou penaltou Jágr, Marcel Hossa pak ve čtvrté sérii dílo dokonal. Pět penalt z osmi skončilo gólem. Naděje Jezdců na play off žije......

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Buffalo má s osmi zraněnými hráči vůbec nejpočetnější marodku v NHL, přesto zůstává s 93 body jejím nejlepším celkem. Z posledních jedenácti utkání prohrálo v základní hrací době jen jednou. Pravda, jedna věc se nepovedla: po pěti utkáních daly Šavle soupeřům méně než pět branek. K výhře nad Torontem, kterému chyběl Tomáš Kaberle, stačil tentokrát poměr 3:1.

Měla to být jasná záležitost, hra kočky s myší. Jenomže Nashville se nakonec na výhru nad Los Angeles nadřel. Ještě ve 46. minutě vedli domácí Kings nad Pantery 3:2, pak ale začala úřadovat dvojice Kariya (2+0) – Forsberg (0+3), vydatně podporovaná Markem Židlickým (1+1). Překvapení se nakonec nekonalo, Nashville si veze ze Staples Centera po výhře 6:3 oba body.

Jako by nebyla situace na východě tak dost zamotaná. Mezi několik adeptů na postupovou osmičku se pomalu zařadil také Boston, který v sobotu porazil na vlastním ledě Montreal 3:1. Po „totálně absurdním“ (slova kouče Davea Lewise) představení s Philadelphií, kde nestačilo na výhru 55 (!) střel, skórovali včera Medvědi třikrát z 29 pokusů. Jeden gól vstřelil Petr Tenkrát.

Posílení Ostrované se zdají být opravdu nebezpeční. Včera smetli v MCI Centeru Washington a servítky si rozhodně nebrali. Po dvou gólech Šatana a celkově třech bodech Bergerona vedli hosté ve 45. minutě už 5:0. Pak sice snížili Pothier a Sutherbay, na 6:2 ale pečetila další posila Ryan Smyth.

Rick Nash promazal svůj brankostroj a v utkání Phoenixu s Columbusem o sobě dal znovu trochu vědět. Dva góly, včetně toho vítězného ze třetí třetiny, padly z jeho hole. Na oba mu přihrával David Výborný. Blue Jackets si odvezli z Glendale Areny oba body po výhře 4:3.

Popatnácté v kariéře zaznamenal Ed Belfour alespoň 20 vítězství v sezóně. Lépe si v tomto ohledu vedl jen Patrik Roy. Letošní dvacítku zakulatil "Eddie the Eagle" po výhře 6:2 nad Tampou Bay. Panteři z Floridy rozdělili své branky po dvou do každé třetiny, zasloužili se o ně dvakrát mladíci Weiss a Horton, jednou Finové Jokinen a Peltonen. Druhý jmenovaný zavěsil z trestného střílení - jako historicky první Panter na domácím ledě. Za Blesky jednou skóroval Václav Prospal.

Čtvrtý zápas v řadě vyhrálo Calgary. Radost byla o to sladší, že si Plameny odvezly body od rivala z Alberty, Edmontonu. Domácí dokázali dvakrát srovnat, třetí třetina už patřila hostům. Daymond Langkow dal ve 42. minutě vítězný gól, který o tři minuty později potvrdil Jarome Iginla. Calgary se tak posunulo v Západní konferenci už na 6. místo před San Jose a bodově srovnalo krok s lídrem Severozápadní divize, Vancouverem. Zápas nedohrál pro zranění Aleš Hemský.

Autor: nhl.cz , Jakub Rada