. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

NHL

Hokejisté New Yorku Rangers měli opět důvod k radosti...další výsledky nočních zápasů
Český útočník Martin Straka si připsal vítězný gól New York Rangers v zápase zámořské NHL proti Bostonu, Robert Lang zaznamenal gól a asistenci.

Po první třetině sobotního zápasu mezi Rangers a Bostonem byl stav nerozhodný 1:1. V šesté minutě druhé části ale přišla chvíle českého útočníka Martina Straky, který poslal Rangers svým 24. gólem v sezoně do vedení.

Střelecky se tak dotáhl na zatím nejlepšího kanonýra "Jezdců" Brendana Shanahana. Na gólu se asistencí podílel i kapitán Rangers Jaromír Jágr.

Ten se ve druhé třetině pustil do šarvátky s bostonským Paulem Marou. Jágrovi došla trpělivost se soupeřovou nečistou hrou, kterou rozhodčí netrestal, a rozhodl se to dát Marovi najevo sám. Emotivní strkanice skončila pro oba hokejisty trestem za hrubost.

Na pěstní souboj nakonec ale nedošlo, rukavice Jágr nezahodil. "Dali mi do nich lepidlo," smál se český útočník po zápase. "Možná příští rok," dodal Jágr, který se nezúčastní zápasu hvězd a bude odpočívat.

Vítězství Rangers 3:1 pečetil tři minuty před koncem z trestného střílení Jed Ortmeyer. Asistenci u prvního gólu si připsal i Marek Malík.

Gólovou přestřelku mezi domácími St. Louis a Los Angeles načal už ve čtvrté minutě hostující Michael Cammalleri, ale o necelých pět minut později vyrovnal skóre Martin Ručinský. Oba týmy se potom střídaly ve vedení, Blues nakonec vyhráli 6:5.

Robert Lang si v zápase Detroitu proti Chicagu připsal gól a asistenci a přispěl tak k výhře Wings 6:3. Detroit po vyrovnané první třetině udeřil ve druhé části, kdy se za necelé dvě minuty ujal vedení 3:1, třetí gól zaznamenal právě český útočník.

Chicago stačilo už jenom snížit, na brance MacDonalda se asistencí podílel Martin Havlát, který se vrátil po třízápasové pauze způsobené zraněním třísel. V poslední části si už Rudá křídla v pohodě vítězství pohlídala.

"Byl to hodně otevřený zápas, to se po dlouhé šňůře zápasů venku občas stává," řekl po zápase brankář Detroitu Chris Osgood, který v brance nahradil Dominika Haška. "Hodně jsme chtěli vyhrát, a to se nám povedlo," pochvalovala si opora Wings.

Na kanonádě Floridy, která smetla Washington 7:3 se gólem a přihrávkou podílel český útočník Rostislav Olesz. Florida šla za vítězstvím hned od začátku zápasu a po první třetině vedla 2:0. Capitals dokázali ještě snížit, ale to bylo z jejich strany vše, třemi góly ve druhé části rozhodla o své výhře Florida.

V dresu Panthers zářil Stephen Weiss, který zaznamenal svůj první hattrick v kariéře. Florida zasypala branku hostů celkem 51 střelami, což je v této sezoně její maximum. Po pěti gólech ze 41 střel nevydržel v brance německý brankář Olaf Kölzig, kterého nahradil Brent Johnson.

Další český útočník Patrik Eliáš měl prsty v rozhodující brance zápasu mezi New Jersey a New Yorkem Islanders, když v prodloužení oklamal obránce soupeře a předložil Scottu Gomezovi vítězný gól na 2:1.

Hrdinou duelu Anaheimu s Coloradem se stal útočník Avalanche Milan Hejduk, jenž brankou v penaltovém rozstřelu rozhodl o vítězství Colorada 3:2 po samostatných nájezdech.

Cestu k vítězství Avalanche otevřel slovenský brankář Peter Budaj, který ve třetí třetině čelil 15 střelám, celkově Anaheim Colorado přestřílel 40 - 17.

"Ukradl pro ně bod," prohlásil na Budajovu adresu kouč Kačerů. "Hráli nadoraz a měli silného brankáře. Zadní řady nás přehrály, ale nebylo to kvůli nedostatku nasazení.

Výsledky sobotních zápasů NHL:
Ottawa - Montreal 8:3 (4:0, 4:2, 0:1)
Branky: 5. Redden, 11. Vermette, 17. Comrie, 19. Alfredsson, 23. Heatley, 24. Kelly, 40. Eaves, 40. Meszároš - 26. Higgins, 26. Rivet, 48. Souray. Střely na branku: 33:40. Diváci: 20.038.

New York Rangers - Boston 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Nylander (Malík), 26. Straka (Jágr), 59. Ortmeyer z tr. střílení - 12. Savard. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Pittsburgh 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky: 2. Potulny, 38. Gagne, 39. Forsberg - 15. a 60. Malkin, 8. Gončar, 36. Recchi, 48. J. Staal. Střely na branku: 18:39. Diváci: 19.587.

St. Louis - Los Angeles 6:5 (2:2, 3:2, 1:1)
Branky: 9. Ručinský, 19. McClement, 25. Tkachuk, 31. Stempniak, 39. Weight, 48. Wideman - 22. a 55. R. Blake, 4. Cammalleri 15. Kostopoulos, 37. Norström. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17.868.

Buffalo - Tampa Bay 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 25. Pominville (Špaček), 25. Kotalík - 11. Lecavalier, 36. Boyle, 47. Richards. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.690.

Toronto - Vancouver 1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
Branky: 14. Battaglia - 9. Öhlund, 21. D. Sedin, 45. Linden, 45. Pyatt, 54. Salo, 58. Näslund. Střely na branku: 36:21. Diváci: 19.608

Carolina - Atlanta 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Justin Williams, 30. Whitney, 41. Seidenberg - 3. Mellanby, 19. Metropolit, 51. Holík, rozhodující sam. nájezd Vjačeslav Kozlov. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.639.

Detroit - Chicago 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Branky: 34. a 54. Jason Williams (na druhou Lang), 16. Holmström, 35. Lang, 55. Markov, 60. Draper - 6. Seabrook, 37. MacDonald (Havlát), 55. Salmelainen. Střely na branku: 32:36. Diváci: 20.066.

Columbus - Nashville 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Branky: 31. Hainsey - 6. a 8. Smithson (na první Vašíček), 19. P. Kariya (Erat), 37. Weber. Střely na branku: 40:17. Diváci: 16.825.

Florida - Washington 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)
Branky: 35., 45. a 51. Weiss, 2. a 39. Bouwmeester (na první Olesz, na druhou Kreps), 13. Gratton, 38. Olesz - 32. Sjomin, 51. Pettinger, 60. Clark. Střely na branku: 54:17. Diváci: 15.061.

Phoenix - San Jose 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 30. Doan - 9. a 35. Clowe, 41. Carle, 52. Cheechoo. Střely na branku: 30:20. Diváci: 16.642.

NY Islanders - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 60. Šatan - 59. Madden, 64. Gomez (Eliáš). Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.234.

Calgary - Edmonton 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 29. Friesen, 52. Phaneuf, 56. Lombardi (Hamrlík) - 26. Horcoff (Hemský). Střely na branku: 21:22. Diváci: 19.289.

Anaheim - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Glencross, 49. Getzlaf - 5. Brunette, 23. Wolski, rozhodující sam. nájezd Hejduk. Střely na branku: 40:17. Diváci: 17.174.

Zdroj:  CTK , centrum.cz