. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Petr Čech

I'm very happy.....zněly slova Petra Čecha poté co mu Anglická Fotbalová Asociace schválila novou helmu!!.....
Anglická Fotbalová asociace (FA) dnes schválila na žádost Chelsea ochrannou přilbu pro brankáře Petra Čecha. Poté, co mu dali zelenou lékaři, tak může český gólman po těžkém zranění lebky z loňského října znovu nastoupit k utkání anglické ligy. První příležitost bude mít v sobotu v zápase s Liverpoolem.

Čech sice s přilbou trénuje od prosince, ale teprve tento týden dostal z Nového Zélandu model, v němž hodlá chytat zápasy. Jeden exemplář dostala pro kontrolu také FA. Její mluvčí řekl, že experti ji prohlédli a že je v pořádku.

Hráčův manažer Pavel Zíka řekl, že si Čech ochrannou pomůcku velmi pochvaloval a že s ní nemá žádný problém. Reprezentační brankář také říká, že se navzdory zranění, které málem mohlo skončit tragicky, zápasu nijak nebojí.

Čech v polovině října minulého roku utrpěl po souboji se záložníkem Readingu Stephenem Huntem frakturu lebky; proto nyní musí chodit do branky se speciální ochranou hlavy. Podle lékařů by ji měl nosit několik let. Čtyřiadvacetiletý brankář používá přilbu podobnou těm, které mají ragbisté. "Petr má k dispozici špičkový výrobek, který splňuje všechny parametry. Měl na výběr víc modelů," uvedl Zíka.

Zdroj: CTK

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007