. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Petr Čech

Petr Čech byl po prohraném zápase nadšený z atmosféry na stadionu, ikdyž trochu zklamaný....dokonce i vtipkoval...
Se smíšenými pocity usínal kolem jedné hodiny ranní po svém návratu do branky Chelsea fotbalový gólman Petr Čech. Mrzela ho sice dvougólová porážka v Liverpoolu, ale měl radost, že je zpátky.

Během nedělní telefonické tiskové konference si pochvaloval ochrannou helmu, v níž prý slyšel dobře, i skvělou atmosféru na stadionu Anfield Road. Už se prý nemůže dočkat návratu do reprezentace. 

Po odchytání prvního zápasu po tříměsíční pauze si Čech večer prohlížel výkony ostatních soupeřů Chelsea v Premier League. "Na BBC1 dávají sestřihy z celého kola, tak jsem se podíval na ně. Pak byl Rambo, koukal jsem i na něj. Potom jsem šel spát kolem jedné," řekl gólman novinářům. 

Čtyřiadvacetiletý gólman nečekal, že se mezi tyče vrátí tak brzy. "Sám se sebou jsem byl spokojený, mám obrovskou radost," uvedl bývalý brankář pražské Sparty, kterému kazila radost porážka. "Pocity jsou proto smíšené, prohráli jsme důležitý zápas. Udělali jsme jednu chybu a soupeř ji potrestal," řekl Čech. 

Petr Čech

Čechův návrat skončil porážkou
Vše o návratu Petra Čecha do branky Chelsea čtěte ZDE.

Český reprezentant uvedl, že nemohl s oběma inkasovanými brankami příliš mnoho dělat. "Při prvním gólu měl (Kuijt) dost času, zachoval chladnou hlavu.

Nedalo se s tím pracovat, že bych ho třeba trochu donutil vybrat si jednu stranu. Druhý gól byl podobný. (Pennant) měl dost času, aby si míč posunul prsama. Krásně to trefil, ale měl štěstí, že se to odrazilo od břevna," prohlásil Čech. 

Velký vliv na výsledek podle něj měla absence klíčového beka Ricarda Carvalha. "Celý týden jsem se na ten zápas připravovali, s trenérem na tom pracovali, Ricardo měl se mnou řídit tu obranu. Jeho stav se zhoršil až v noci, my jsme to zjistili až ráno před zápasem," řekl Čech. 

Pochvaloval si černou helmu, která při zápase chránila jeho operovanou lebku. "Během dvou měsíců, co jsem s ní trénoval, jsem si na ni zvykl. Byla ještě speciálně upravena, aby mě víc ochránila," řekl Čech, jemuž prý netradiční pokrývka vůbec nebránila v komunikaci s okolím.

"Hlavní je, že v té helmě slyším normálně. Potřebuju slyšet, co říkají ostatní. Samozřejmě, že se v ní víc potím, ale není to nijak extrémní," doplnil. 

V utkání hrál s kopačkami, které měl na nohou i v osudném utkání proti Readingu. "Nejsem nijak pověrčivý, hrál jsem s nimi dva tři zápasy před Readingem. Rukavice jsem ale měl jiné, po utkání s Readingem se někam ztratily," smál se český brankář. 

Čechovi návrat zpříjemnila výborná atmosféra na stadionu Anfield Road i podařený zákrok proti šanci Riiseho. "Byl to takový bod, který mi hodně pomohl. Řekl jsem si: Dobrý, nic se neděje. Po tom gólu mi to trošku zvedlo náladu," prohlásil nejsledovanější aktér sobotního duelu. 

"Média, diváci, všichni očekávali můj návrat. Všude byl maximální počet kamer a fotografů. Mně se moc líbila atmosféra v hledišti, Liverpool má jedny z nejskvělejších fanoušků v lize. Na návrat byla ta kulisa výborná," pochvaloval si Čech. 

O tom, že bude chytat, se definitivně dozvěděl v pátek. "Nebylo to závislé jen na trenérovi. Čekalo se i na vyjádření rozhodčích. Ti s helmou neměli žádný problém, takže v pátek jsem odcestoval s týmem a Mourinho se mě zeptal, zda jsem připravený nastoupit," prohlásil gólman. 

Během utkání se prý soustředil jen na hru a vůbec nepřemýšlel o tom, co se mu 14. října proti Readingu stalo. "Na minulost jsem nemyslel. Všechno je pořád stejné, nic se nezměnilo. Je to stále ten stejný fotbal, který jsem odmalička hrál. Snažil jsem se odehrát zápas jako vždy, užít si ho," uvedl Čech. Po utkání mu všichni popřáli, ať se mu dál daří. "Trenér se mě zeptal, jestli je všechno v pořádku a jestli mě nebolí hlava," řekl česká reprezentační jednička. 

Zda za Chelsea nastoupí v úterním pohárovém utkání proti Wycombu, zatím neví. "Ještě jsme se o tom nebavili, až teď (po tiskové konferenci) jedu na trénink. Osobně si myslím, že nastoupím. Dlouho jsem chyběl, měl bych chytat," dodal Čech. 

Na návrat do národního týmu by prý mohlo dojít už v únorovém přípravném utkání. "Na Sportovci roku jsem mluvil s panem Brücknerem a dohodli jsme se, že si to ještě upřesníme. Každý zápas po tak dlouhé pauze je dobrý. Navíc bude v Praze na vyhlášení Fotbalisty roku, takže by neměl být problém, abych nastoupil. Doufám, že v nominaci budu," uvedl Čech. 

Nedávno si s kolegou v brance Chelsea Carlem Cudicinim vyzkoušel pilotování obřího Boeingu na speciálním simulátoru. "Bylo to skvělé na koncentraci, ale rozhodně jsem tam nešel s úmyslem trénovat. Byla to především výborná zábava a zážitek. Myslím, že mi to i docela šlo, napoprvé jsem dokázal přistát," smál se Čech.

centrum.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007