. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Premierleague

Anglická PremierLeague bude mít strhující závěr....
 Anglická nejvyšší fotbalová soutěž se po víkendových vzájemných soubojích "velké čtyřky" značně vyrovnala.

Vedoucí tým Premier League Manchester United i úřadující mistři z Chelsea prohráli své souboje s nejbližšími rivaly o titul (a o další místa v lukrativní Lize mistrů). Závěru nejkvalitnější ligové soutěže na světě to může jen pomoci.

Manchester, jenž má zatím 57 bodů, podlehl v neděli 1:2 na Emirates Stadium v londýnském Highbury Arsenalu, zatímco Chelsea prohrála v Livepoolu na Anfield Road. Znamená to, že čtvrtý Arsenal dělí od první příčky pouze 12 bodů, přičemž ve hře je ještě bodů 42.

Kontrast ve srovnání s minulou sezonou nemůže být zřetelnější. Skutečnost, že Manchester neporazil Arsenal, což by mu dalo patrně rozhodující devítibodový náskok před Chelsea, jistě nepotěšila sira Alexe Fergusona na lavičce hostů

Ale posledních deset minut, během nichž Arsenal skóre otočil, bylo fantastických.

Nejprve v 53. minutě hlavičkoval Wayne Rooney do sítě a jeho gól měl cenu zlata - až do akce sedm minut před koncem, na jejímž konci byla gólová přihrávka Tomáše Rosického pro Robina van Persieho.

V nastaveném čase se trefil Thierry Henry, takže lídr ligy odjížděl z metropole s prázdnou. Sir Alex však může být při pohledu na tabulku docela spokojen. Loni byl United po 24 odehraných zápasech o 15 bodů za Chelsea; letos má jeho tým šest navrch.

Kromě to hraje Manchesteru do karet (přes Fergusonovu letitou rivalitu s arsenalským koučem Arsénem Wengerem) fakt, že prohra přišla v souboji s mužstvem, které má do čela tabulky nejdále.

Podobná prohra v dubnu na Stamford Bridge proti Chelsea by mohla pro vítězné ambice Ferguonova týmu - první od roku 2003 - mohla být podstatně horší.

Ferguson také může doufat, že jeho tým zopakuje podzimní kousek, kdy jej právě porážka od Arsenalu nabudila k následující sérii výborných výkonů.

Navíc v klubu panuje zjevná pohoda mezi trenérem, vedením a hráči, kteří jsou viditelně v dobré formě.

To jsou věci, které Chelsea v současné době marně hledá. Londýnské prohře United předcházela série pěti výher a jedné remízy, zatímco Chelsea - včetně porážky od Liverpoolu - uhrála z šesti zápasů pouze čtyři remízy a dvě prohry, z toho jednu s Macclesfieldem ze čtvrté divize.

Na pohodě nepřidávají modrým ani zranění.  Petr Čech sice již chytal, ale na návrat kapitána Johna Terryho a útočníka Joea Colea  si bude muset počkat.

K tomu lze přičíst fakt, že manažer José Mourinho vede přes média studenou válku s vedením klubu, které mu napřed odmítlo dát peníze na požadované přestupy a poté se pokusilo mu vnutit asistenta.

Liverpool se 46 body a Arsenal se 45 mají k titulu možná daleko, ale rozhodně se budou chtít poprat s Chelsea o druhé místo, jež by jim automaticky zaručilo účast v Lize místrů.

To ze soutěže udělá atraktivní podívanou i tam, kde jsou fanoušci fotbalu jako takového. Zkomplikovaná situace na čele tabulky zároveň přišla jen několik dnů poté, co Premier League podepsala novou televizní smlouvu za 625 milionů liber.

Příznivci Arsenalu a Liverpoolu tak zdaleka nebyli v anglickém fotbalu jediní, kdo si po víkendu mnul ruce.

Tabulka Premierleague

centrum.cz, premierleague.com

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007