. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Přestup

Už je to na 99% Sivok půjde do Udine...
Přestupu záložníka Tomáše Sivoka ze Sparty do italského Udine už téměř nic nebrání. Kluby se dnes dohodly na výši odstupného, která je podle neoficiálních informací kolem 70 milionů korun. Po dalších zdravotních testech příští týden by měl být transfer definitivně uzavřen. Sivok odejde hned, varianta jeho jarního hostování na Letné padla.

Kluby dlouho nemohly najít společnou řeč v otázce odstupného, ale dnes po jednání nejvyšších představitelů dospěly ke kompromisu. Sparťanský tiskový mluvčí Lukáš Přibyl potvrdil, že přestup letenského kapitána by mohl být definitivně dotažen během příštího týdne.

"Kluby se přiblížily dohodě a příštím týden se transfer nejspíš uzavře. Tomáš už si v Udine dohodl podmínky své smlouvy," uvedl Přibyl.

Do Udine ve čtvrtek vyrazil jednat přímo sparťanský šéf Daniel Křetínský společně se Sivokem i jeho manažerem Zdeňkem Nehodou. Po dvouhodinovém jednání se zástupci desátého celku italské první ligy obě strany našly kompromis.

Podle zákulisních informací by Sparta za třiadvacetiletého defenzivního univerzála, který v české lize odehrál 101 zápasů a vstřelil sedm branek, mohla inkasovat kolem 70 milionů korun.

"Jsem rád, že se jednání vyvíjí tímto směrem, věřím, že v příštím týdnu vše podepíšeme," uvedl na sparťanském webu Sivok.

Ten byl se zástupci Udine v kontaktu už v minulém týdnu. V Barceloně, kde sídlí prezident klubu Giampaolo Pozzo, bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky už dokonce úspěšně prošel prvními zdravotními testy.

Sivok by podle Přibyla měl do Udine odejít už během zimního přestupního období, přestože se nedávno hovořilo o tom, že by hráč ještě mohl zůstat na jaře na hostování na Letné.

Sivok se v Udine možná setká s Tomášem Zápotočným, kapitánem Liberce, o kterého má Udine také zájem.

idnes.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007