. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Přestup

Milan Baroš má prý už velmi blízko do francouzského Lyonu....
Fotbalista Milan Baroš už brzy bude hráčem Lyonu. "Neřeknu to přesně, ale myslím si, že Baroš bude naším hráčem do dvaasedmdesáti hodin. Možná už dnes, možná v úterý," potvrdil to francouzské agentuře AFP lyonský sportovní ředitel Bernard Lacombe. Zdá se, že příběh plný přestupových spekulací kolem útočníka Aston Villy, končí

Lyon, francouzský gigant, který pětkrát za sebou triumfoval v tamní nejvyšší soutěži, hraje ve středu ligu proti Bordeaux. Představí proti Šmicrovi a spol. novou posilu z Aston Villy? Stát se to může.

"Příchod Milana Baroše do Lyonu je na spadnutí. Nebude to trvat víc než hodiny," citují zahraniční média nejvyššího muže klubu Jeana-Michela Aulase.

Zdá se, že Barošova nepříliš povedená mise v Aston Ville po roce a půl dospěla ke konci. Pětadvacetiletý fotbalista často bojoval se zraněními, kvůli nim se nedokázal dostat do formy a v poslední době nebyl vyvoleným pro kouče Martina O'Neilla.

Naopak do Lyonu si ho bere Gerrard Houllier, který si třiapadesátinásobného českého reprezentanta vzal v prosinci 2001 do Liverpoolu. Jako hráč tohoto populárního klubu se Baroš stal střeleckým králem evropského šampionátu 2004 v Portugalsku. A Houllier se někdejší slávu obávaného kanonýra pokusí vzkřísit.

Do Lyonu jde Baroš jako náhrada za norského "čahouna" Johna Carewa, který za něj příjde do Aston Villy.

Ta si navíc našla dalšího útočníka, kouč O'Neill chce Ashleyho Younga z Watfordu, kam by mohl přijít ostravský David Střihavka.

Nebylo dne, aby zahraniční média nepřinesla informaci, že Baroš je na odchodu. Chtěly ho údajně Levante, San Sebastian, Betis, St. Etienne. Ale až Lyon projevil seriózní zájem, v pátek s jeho vedením jednal i Barošův agent Pavel Paska.

Lyon by měl za českého útočníka zaplatit v přepočtu přes 200 milionů korun. To je přibližně cena, kterou před pěti lety dostala Ostrava, odkud Baroš pochází, od Liverpoolu. Ten ho v létě 2005 prodal Aston Ville za 260 milionů korun.

Autor:  idnes.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007