. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Přestup

Lyon angažoval Milana Baroše!!!!!!
Francouzský klub Olympique Lyon potvrdil na svých stránkách, že angažoval českého útočníka Milana Baroše z klubu Aston Villa.

Bližší podrobnosti pondělního přestupu 25letého hráče z anglické ligy zatím nejsou známy.

Baroš si tak bude moci v dresu francouského klubu zahrát Ligu mistrů. Jeho tým nastoupí 21. února na hřišti AS Řím v prvním utkání osmifinále této prestižní soutěže. LM by si tak zahrál po téměř dvou letech, v roce 2005 ji v dresu Liverpoolu dokonce vyhrál.

Z ostavského Baníku odešel nejlepší střelec Eura 2004 do Liverpoolu za 7 milionů eur, do Aston Villy pak zamířil za 8 840 000 eur.


O tom, že je tranakce na spadnutí se se shodoval už pondělní  britský tisk. The Sun spekuloval o částce pět milionů liber, tedy 211 milionů korun, které bude muset Lyon zaplatit. Prezident klubu Jean-Michel Aulas však v sobotu naznačil, že hodlá Aston Ville nabídnout na výměnu norského útočníka Johna Carewa. 

Klub, který už šestý rok vládne francouzskému fotbalu a sklízí úspěchy i v Lize mistrů, intenzivně hledá posilu pro útok. Karim Benzema a Sylvain Wiltord jsou dlouhodobě zraněni a trenér Gérard Houllier si už dříve vyhlédl Baroše, jehož dobře zná ze společného působení v Liverpoolu. 

Pětadvacetiletý český útočník se v Aston Ville nijak výrazně neprosadil a trenér Martin O'Neill se jeho odchodu nebránil. Hráčův agent Pavel Paska už dříve prohlásil, že rozhodnutí padne v tomto týdnu.

Autor: sportplus.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007