. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Souboj na ostří nože

Arsenal v neděli hostí Manchester United ....jak to vsechno dopadne?
Důležitost těchto klání si jistě uvědomuje každý z kvarteta managerů, každý z hráčů i fanoušků a nezaujatých pozorovatelů. Je jasné, že Arsenal, Manchester United, Chelsea i Liverpool budou chtít být tím, kdo si po tomto víkendu bude nejvíce mnout ruce. Každý se bude snažit dát do hry vše a vytěžit maximální počet bodů. A z tohoto se dá, dle mého, vyčíst snad jen to, že se bude doslova válčit a že se máme na co těšit.

Oba dva zápasy orámují víkendový program Premiership. Tím prvním bude utkání úřadujícího mistra Chelsea na Anfield Road proti domácímu LFC. Ve střetnutích těchto týmů obyčejně nepadá mnoho branek a dá se předpokládat, že tentokrát tomu nebude jinak, i když se oba týmy v posledním kole na svých soupeřích docela vyřádili. Chelsea je momentálně druhá právě před Liverpoolem, který na ni ztrácí osm bodů a který se nepochybně bude snažit o ukrojení z náskoku týmu ze Stamford Bridge. Manager Jose Mourinho už se možná bude moci spolehnout na služby Petra Čecha, který se vrací po těžkém zranění, stále mu ještě asi bude chybět John Terry. Rafael Benitez bude stale postrádat Momo Sissoka a Harryho Kewella. Další nevýhodou "Reds" však bude, neschopnost hrát na silné soupeře v Premier League (viz tabulka). Je však velmi pravděpodobné, že Liverpool i Chelsea bude toto kolo spojovat jedno přání, přání neúspěchu vedoucího Manchesteru United.

Za jedno s nimi jisto jistě bude i Arsenal, který se o neúspěšné představení United v tomto ligovém kole vynasnaží v přímé konfrontaci - v utkání, ve kterém se představí před domácím publikem na Emirates Stadium. Manager Arsene Wenger se bude snažit o zopakovaní výsledku z Old Trafford, kde se jemu a jeho týmu podařilo vyhrát, o tom však Sir Alex rozhodně nebude chtít slyšet. "Devils" navíc nepostrádají žádného hráče a z pozice vedoucího celku do Londona pojedou jednoznačně jen pro tři body. Arsenal bude postrádat Gilberta, který dostal červenou kartu v zápase s Blackburnem, dále pak Eboueho, Gallase a možná i van Persieho. Na Emirates Stadium se dá očekávat hra plná heroických individuálních výkonů, vypjatých okamžiků a hlavně krásných fotbalových momentů, jak na to ve vzájemných zápasech těchto týmů býváme zvyklí.

Oba tyto zápasy budou velkou trampolínou pro každého z této čtveřice a je na nich, jak se na tuto příležitost připraví a jak naloží se svými možnostmi. Nemůže být lepší pozvánky než jména managerů a hráčů, kteří se o tomto víkendu střetnou o ty mílové boty v honbě za titulem anglické Premier League…Gerrard, Rooney, Henry, Scholes, Wenger, Terry, Giggs, Ferguson, Mourinho, Ronaldo, Ferdinand, Riise, Toure..
Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007