. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Silný vítr napáchal škody i na Stadionu "Bohemky"...
Noční řádění orkánu postihlo i stadion pražského fotbalového klubu Bohemians 1905. Prudký vítr zbořil za protilehlou tribunou zeď, která spadla na chodník ve Sportovní ulici a zavalila některá zaparkovaná auta. Výkonný ředitel vršovického klubu Jiří Steinbroch odhadl škody na několik desítek tisíc korun, podle klubového webu mohou dokonce překročit sto tisíc.

"Je to určitě nepříjemné. V noci kolem 23. hodiny jsem rychle přijel na stadion, největší nápory větru postihly Ďolíček tak do půlnoci," prohlásil Steinbroch. "Vítr poničil především reklamy, spadl kus zdi, co je nahoře," popsal napáchané škody.

Jejich výši odhadl výkonný ředitel Bohemians 1905 v řádech desítek tisíc korun. "Ale přesná částka se těžko odhaduje. Stadion je každopádně pojištěn, takže by neměly být problémy s financováním oprav," uvedl Steinbroch. Podle internetových stránek může škoda dosáhnout ještě vyšších cifer.

S opravami okolí stadionu a spadlé zdi, z níž ubylo zhruba třicet metrů a zřejmě bude muset být kvůli narušené statice zbořena, začne vršovický celek příští týden. "Po neděli to musíme dát nějak do kupy. Přípravu týmu to každopádně nijak neovlivní, na stadionu teď netrénují," dodal Steinbroch.

Zdroj: CTK

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007