. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Hokejová reprezentace

Kouče Hadamczika nečeká lehký úkol: Hokejové mistrovství světa se blíží - kdo bude obhajovat loňské stříbro? Čtěte exkluzivní rozhovor. Trenér národního týmu Alois Hadamczik si pomalu dělá jasno, komu budou už za pár týdnů Češi před obrazovkami fandit:"Všichni hráči, kteří po Turíně neoznámili, že končí, mají velký zájem reprezentovat," říká v inerview pro Aktuálně.cz....
Kouče Hadamczika nečeká lehký úkol: Hokejové mistrovství světa se blíží - kdo bude obhajovat loňské stříbro? Čtěte exkluzivní rozhovor.

Trenér národního týmu Alois Hadamczik si pomalu dělá jasno, komu budou už za pár týdnů Češi před obrazovkami fandit:"Všichni hráči, kteří po Turíně neoznámili, že končí, mají velký zájem reprezentovat," říká v inerview pro Aktuálně.cz.

A: Pomalu končí jedna hráčská generace - Jaromíra Jágra, Martina Straku, Martina Rusinského a další "zlaté hochy" v reprezentaci pravděpodobně už neuvidíme. Zkoušel jste je přemluvit?

Jaromír Jágr po olympiádě řekl, že do reprezentace by se vrátil případně až v době, kdy bude hrát v Česku nebo v Evropě. My jsme se spolu bavili po jejich zápase s Columbusem, který Rangers prohráli, takže to nebyla nejlepší doba.

Když jsem se ho zeptal, co MS, řekl, že to nevidí reálně.

Podobně to bylo i u Martina Straky. Říkal mi, že toho má za sezonu dost a ani zdravotně není zcela fit. Na žádné velké přemlouvání nedošlo, jen jsme chtěli znát jejich názory, zdravotní stav a promluvit si s nimi.

A: V poslední době se hodně mluví o mediální přestřelce mezi Romanem Čechmánkem a Milanem Hniličkou. Může to mít nějaký vliv na závěrečnou nominaci gólmanů?

Hraje se play off, což je vždy emotivní hokejové období. Navíc  nepředpokládám, že by do Moskvy jeli oba. Ještě jsem s nimi nemluvil. Beru to ale tak, že já mám zodpovědnost, kterou za rozhodnutí ponesu.

Hnilička třeba neměl na mistrovství světa ani na olympiádě nejlepší statistiky, ale v důležitých zápasech nezklamal. Ale i Čechmánek je vynikající brankář. Do mistrovství světa ale zbývají dva měsíce, je tedy dost času. A pokud mají zdravé srdce, tak se o šampionát určitě porvou.

A: Může vás svými výkony případně oslovit mladý Duba nebo zkusíte počkat na Tomáše Vokouna, kdyby Nashville vypadl z 1. kola Stanley cupu?

Nashville půjde asi hodně vysoko. A i kdyby vypadl v prvním kole, těžko můžeme čekat na brankářskou jedničku do poslední chvíle. Tomáš Duba je velmi talentovaný gólman, ale kdybychom ho brali, tak určitě ne jako brankáře číslo jedna.

Radost českého střelce


A: Martin Havlát se nevyjádřil k otázce reprezentace úplně jasně. Myslíte, že nakonec na šampionát pojede?

Martin Havlát reprezentovat chce! Ale musíte chápat jeho postavení v klubu. Je to nejdražší hráč týmu, a když dopředu řekne, že pojede na MS a pak se mu nevyvedou tři zápasy, může se to obrátit proti němu. Těžko se to pak vysvětluje. Navíc v době, kdy jsme spolu mluvili, nebyl jejich odstup od postupu do play off tak velký jako nyní.

A: Reprezentaci už odmítl Milan Hejduk, není to další velká ztráta zkušeného hráče?

Odmítl definitivně? Tak to máte více informací než já. Co se dá dělat. Když jsem mu volal, měl na telefonu schránku. Bude pravděpodobně doléčovat koleno, je třeba to respektovat.

A: Máte už vybrané hráče, kteří na MS budou hrát určitě?

Přece po mně nechcete konečnou nominaci dva měsíce před turnajem, to nejde. Viděli jsme celkem dvacet českých hráčů, s řadou dalších komunikujeme telefonicky nebo jim ještě budeme volat. Jednu jistotu ale mám, pokud bude zdravý a pojede, bude kapitánem týmu David Výborný. Tam byla volba jasná a nezmění se, i kdyby byl do týmu nominován kdokoli.

A: Pavel Patera s Martinem Procházkou mají za sebou skvělou sezonu. Jaká je šance těchto dvou kladenských matadorů zahrát si ještě jednou na mistrovství světa?

Budu jim telefonovat. Řekli mi ale, že se do kempu rádi zapojí. Takže s nimi zatím předběžně počítám s tím, že se budou do pětadvacátého individuálně připravovat v Kladně.

S dalšími hráči, pro které už sezona skončila, ale nepočítám. Bylo by komplikované a nákladné je udržovat v tempu, navíc by jim chyběla zápasová praxe. Do přípravných zápasů na začátku dubna nominuji hráče, kteří vypadnou z play-off.

Autor: aktualne.cz , Jakub Rada

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007