. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Nový stadion

Stavbu Edenu lze sledovat z internetu...
Chcete sledovat stavbu nejočekávanějšího fotbalového stadionu v zemi a nejezdit přímo do pražských Vršovic? Lze to. V Edenu je nainstalovaná webová kamera, která snímá průběh stavby nového stadionu Slavie. "Pohyb na staveništi snímá každé dvě minuty, po kterých odešle fotografii do centrály," poznamenal Alexandr Kliment ze společnosti E Side Property Limited, která je investorem stavby

Průběh stavby je možno sledovat na www.stadioneden.cz.

V březnu bude zprovozněn archiv, kde si budete moci s postupující výstavnou prohlédnout historii fotografií a porovnat posun na staveništi.

Hotové jsou téměř základy. Ze země vyčnívají obří piloty. "V současné době je dokončeno 250 pilot – zbývající se objeví do konce února letošního roku," uvedla Alena Čechová ze společnosti Hochtief VSB, která stadion Slavie staví.

Po krátké přestávce na konci roku 2006 pokračují i hrubé terénní práce. Nákladní auta odvážejí vytěženou zeminu, zkouší se únosnost zeminy u nově budovaných náspů – to znamená, zda půda zvládne plánovanou zátěž.

Proti podzimu se v areálu objevuje více těžké stavební techniky. "Další stroje budou postupně najíždět, potřebujeme posílit," potvrdil stavbyvedoucí Michal Přibil.

Stadion má být hotový v březnu 2008. Náklady jsou odhadovány na méně než jednu miliardu korun.

Z webu: idnes.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007