. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Přestup

Svěrkoš možná změní působiště...
Fotbalista Václav Svěrkoš by mohl změnit působiště. Zájem o něj má rakouský celek Austria Vídeň, kde třiadvacetiletého útočníka Mönchengladbachu čekají v neděli zdravotní testy. "Potřebuju hrát, ne sedět na tribuně," říká Svěrkoš. "Nic jistého to zatím není," dodává k možnému stěhování z Německa.


"Nejdůležitější slovo bude mít stejně Mönchengladbach, protože tam mám ještě smlouvu, a bude záležet, jestli mě uvolní, nebo ne," řekl bývalý hráč Ostravy, kterého s Borussií váže ještě kontrakt na dva a půl roku.

Svěrkoš v Mönchengladbachu jen paběrkuje. Nemá důvěru kouče Juppa Heynckese, od kterého si přitom sliboval, že mu dá více prostoru. Už v létě dal na něj, když měl zajímavou a konkrétní nabídku od bundesligového nováčka z Cách.

"Trenér chtěl, ať zůstanu, ale stejně mi pak nedal pořádnou šanci," prohlásil Svěrkoš.

Bývalý mládežnický reprezentant dal za tři soutěžní ročníky v bundeslize osmnáct gólů, ale místo v základní sestavě Mönchengladbachu už nemá bezmála rok. Neprospělo mu ani hostování v Hertě Berlín vloni na podzim.

"Nejhorší je, že ani vlastně pořádně nevím, proč nehraju. Ale já nemůžu donekonečna čekat. Jestli něco potřebuju, tak to je pravidelně hrát. Když o mě bude v Austrii zájem a kluby se dohodnou, rád změním klub," dodal Svěrkoš.

Zdroj:   idnes.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007