. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Přestup

Sivok zřejmě do Udine...
Fotbalová Sparta nejspíš přijde o kapitána. Tomáš Sivok dostal nabídku z Udine a odejít do Itálie by mohl už v zimním přestupním termínu. Záleží na dohodě klubů. V souvislosti s třiadvacetiletým reprezentantem se dosud mluvilo o Evertonu či Rosenborgu Troindheim, zájem sedmého týmu italské ligy je novinkou.


Sivok ve středu dopoledne absolvoval lékařské testy na klinice v Barceloně, kde sídlí šéf italského klubu Gino Pozzi. Po jednání mezi ním a Sivokovým agentem Davidem Nehodou dostal nabídku na čtyřletou smlouvu.

Italský klub zároveň oficiálně sdělil sparťanskému vedení přestupovou částku, kterou je za Sivoka ochoten zaplatit.

Sivok je jedním z mála fotbalistů české ligy, za kterého by zahraniční klub mohl zaplatit slušné odstupné. Sparta si poctivého dříče středu pole cení přibližně na 80 milionů korun, Udine nabízí asi o dvacet milionů méně.

"Jednání se nebráníme, ale nutnou podmínkou je, aby nabídka byla dostatečně atraktivní i z pohledu Sparty," řekl sparťanský mluvčí Lukáš Přibyl. Přestup by mohl být uzavřen ještě dnes, případně ve čtvrtek.

Koncem minulého týdne se Sivok na specializované klinice v Mnichově podrobil operaci třísel, která má odstranit jeho vleklé problémy. "Ale už v pondělí bych chtěl naplno trénovat," prohlásil Sivok. Bude to na Letné, nebo v Udine?

"V poslední době se často o mém odchodu spekulovalo, ale až nyní přišla opravdu konkrétní nabídka. Pochopitelně bych velmi rád v Udine hrál, s jednání se zástupci klubu mám dobrý pocit. Vím, že dostanu velkou šanci," řekl Sivok.

Podle něj je ve hře i možnost, že by jaro odehrál na hostování ve Spartě.  "Možná by to pro mě bylo i lepší. Zapracoval bych tady na sobě během zimní přípravy," řekl pro ČTK. Každopádně u čtvrtečního zahájení sparťanské přípravy bude Sivok chybět.

V sedmém týmu italské ligy by se mohl setkat s libereckým stoperem Tomášem Zápotočným, kterého Udine také láká.

Z českých fotbalistů v Udine působil Marek Jankulovski, v 91 ligových zápasech tam nastřílel 15 gólů a v létě 2006 přestoupil do AC Milán. 

Zdroj:   idnes.cz
Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007