. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Přestup

Mareš definitivně spartanem...
Fotbalový reprezentant Pavel Mareš se definitivně stal sparťanem. Příští týden jedenatřicetiletý levý obránce přestoupil do Sparty z Petrohradu. Obchod byl uzavřen dnes dopoledne, kdy transfer potvrdil ruský klub. Mareš se do Sparty vrací po čtyřech letech, které strávil v nejvyšší ruské soutěži. Na Letné se dohodl na smlouvě na dva a půl roku

Mareš je účastníkem posledních vrcholných reprezentačních akcí. S národním týmem na evropském šampionátu v Portugalsku v roce 2004 skončil třetí, loni zažil i neúspěšné vystoupení na mistrovství světa v Německu.

"Pavel je velmi zkušený fotbalista, který zvýší konkurenci v obraně a bude pro nás určitě přínosem," citoval sparťanský web kouče Michala Bílka.

V petrohradském klubu hrál od ledna 2003, v jeho dresu se stal vicemistrem Ruska. Přestože má smlouvu až do konce letošního roku, jeho angažmá skončilo předčasně. Přelom roku prožil doma v rodných Otrokovicích.

Ač byl v ruské lize dlouhodobě jedním z nejlepších levých obránců, nový petrohradský trenér Dick Advocaat, který loni v létě nastoupil po Vlastimilu Petrželovi, ho přestal stavět. V srpnu měl Mareš namířeno do Boltonu, ale nakonec do Anglie neodešel.

Se Spartou jednal už od začátku prosince, zájem měly také Paříž St. Germain a Austria Vídeň. Nakonec dal přednost pražskému klubu, i kvůli rodině. Sparta ho představí dnes odpoledne, kdy přineseme rozhovor.

Desetinásobný reprezentant je první zimní sparťanskou posilou, trenér Michal Bílek chce nového hráče do každé řady. Teď dostal obránce, posilou do útoku bude mladoboleslavský Marek Kulič.

Příchodu Kuliče nyní už nic nebrání, protože podmínkou boleslavského vedení byla mimo jiné i hráčská náhrada. Středočeši ukázali na stopera Jiřího Homolu. Toho však byli sparťané ochotni uvolnit pouze v případě, že Bílkovo mužstvo posílí Mareš.

Do středové formace chce kouč  Bílek krajního záložníka.

Z webu: idnes.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007