. : : Vítejte : : .

Zpravodajství

Super Six

Sparta nečekaně prohrála...
Sparta tvrdě narazila. V úvodním vystoupení na Super Six český mistr nečekaně podlehl 2:4 Žilině a jeho sen o triumfu na turnaji evropských hokejových šampionů se rozplývá. Vítěznou branku Žiliny, aktuálně předposledního týmu slovenské extraligy, vstřelil v úvodu třetí třetiny český útočník Michal Straka

Sparta kvůli prohře prakticky přišla o reálnou možnost hrát na prestižním turnaji finále.

Slovenský mistr prohrál své úvodní vystoupení na turnaji s Hämeenlinnou vysoko 0:7 a i v úvodu duelu se Spartou se od počátku ocitl pod tlakem, zejména kvůli své
nedisciplinovanosti.

Německý sudí Schütz vyloučil v úvodních třinácti minutách hned pět hráčů Žiliny a Sparta si tak mohla dostatečně vyzkoušet hru v početní výhodě.

Svěřencům kouče Výborného se však podařilo potrestat pouze úvodní faul Gromy, ve čtvrté minutě prostřelil gólmana Petríka Petr Ton.

Všechny další pokusy dvojka slovenského týmu, která tentokrát dostala přednost před Lacem, pochytala či vyrazila. V deváté minutě byl blízko druhé brance Kratěna, jenž Petríka prostřelil, obránci Žiliny však stihli puk směřující za brankovou čáru včas vyhodit.

Gólman Sparty Duba se v komorní atmosféře Arény Petra Velikého dlouho nudil, první zákrok si připsal až v 17. minutě, kdy jej vyzkoušel Lezo. Rušněji před jeho brankou bylo v závěru první třetiny, kdy byl vyloučen Petr Ton a Žilina se tak prakticky poprvé představila v útočném pásmu. Vyrovnat se jí ale nepodařilo.

Na začátku druhé dvacetiminutovky však Žilina dostala dlouhou výhodu přesilové hry pěti proti třem a po minutě ji využila. Dubu prostřelil od modré čáry Kusovský.

Vyrovnání slovenský tým notně povzbudilo, a přestože se Sparta nadále tlačila do útoku, soupeř byl mnohem nebezpečnější než v prvním dějství.

V 36. minutě se dokonce dostal do vedení, když při hře čtyř proti čtyřem zapomněla obrana Sparty na Frühaufa a slovenský bek nadvakrát překonal Dubu. Český tým však ještě do druhé přestávky vyrovnal, když Sivek prostřelil Petríka ze strany a Langhammer ještě pro jistotu puk dorazil za brankovou čáru.

I tak byla ale zřejmě v kabině Sparty bouře. Takový průběh utkání totiž nikdo z Pražanů nepředpokládal.

Sparta poté přidala na aktivitě, ale po Dubově nejistém zákroku prohrávala. V 43. minutě ho překvapilo bekhendové nahození Straky, jednoho z trojice českých krajánků v týmu Žiliny.

V 48. minutě se Pražanům podařilo dostat potřetí puk za Petríkova záda, Schütz však gól neuznal pro Hlinkovu hru vysokou holí. Vzápětí hrála Sparta 70 vteřin v pěti proti třem, ale ani v této výhodě se jí vyrovnat nepodařilo. Tonovu tutovku Petrík zlikvidoval betonem.

Nejlepší sparťanský střelec měl další šanci v 52. minutě, ale ani tentokrát nedokázal přidat druhý gól. Žilina se v této fázi hry prakticky nedostala do útočného pásma, překvapivý výsledek však držela.

Půldruhé minuty před koncem normální hrací doby se Sparta rozhodla riskovat při hře bez brankáře, 19 vteřin před koncem byl navíc ještě vyloučen Lezo, vyrovnat se Pražanům ale nepodařilo. Navíc ještě počtvrté inkasovali, když se Hanzal trefil přes celé hřiště do opuštěné branky.

Sparta - Žilina 2:4

Branky a nahrávky: 4. P. Ton, 39. Sivek (Hlaváč) - 24. Kusovský, 36. Frühauf (Hreus), 43. Straka (Dlouhý, Hreus), 60. Hanzal. Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Alešin, Michajevič (oba Rus.). Vyloučení: 5:13. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 900. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2.

Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Hromas - Podlešák, Vrbata, K. Ton. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Žilina: Petrík - Dlouhý, Kusovský, Slovák, Frühauf, Turoň, Kivoň, Saviels, Halász - Hanzal, Hreus, Straka - Hvila, Bulík, Gálik - Opatovský, Lezo, Krajči - Oravec, Groma, Lelkeš. Trenér: Gregor.

Zdroj: idnes.cz

Žádné komentáře
 
Radicportal, by Jakub Řáda and Webgarden
Copyright (c) 2006 - 2007